Kočka

Dermatologie: Kožní problémy u koček jsou nejčastěji způsobeny parazity nebo hypersenzitivním onemocněním. Klinicky posoudíme stav kůže a srsti, dle potřeby provedeme kožní stěry (cytologické, parazitologické vyšetření),...více informací

Péče o zuby a dutinu ústní

 

Nemoci a vady zubů a dutiny ústní u zvířat jsou často považovány pouze za estetický problém. Ovšem důsledkem neléčeného zubního kamene a zánětu dásní u psů a koček mohou být závažná onemocnění srdce, jater a ledvin, která mohou ohrozit vašeho psa nebo kočku na životě.

 

 

 

 

Zdravý chrup psa a kočky

Psi i kočky mají během svého života dva druhy zubů, mléčný a následně trvalý chrup.

Mléčné zuby začínají růst kolem tří týdnů stáří štěněte. Skládají se jak v

Předoperační a pooperační péče o zvířecího pacienta

V tomto článku jsme se rozhodli shrnout do několika málo bodů péči o Vaše zvířecího maroda před plánovaným zákrokem a po něm. Veškeré informace Vám rovněž sdělí ošetřující lékař při předávání Vašeho zvířátka do domácího ošetření.

 

Proč se dělá

Každá anestézie bývá doprovázena určitým rizikem, proto v případě plánovaných operací provádíme předoperační vyšetření. Snažíme se zjistit onemocnění, která mají význam pro nadcházející anestézii. 

Toxoplasmóza

Jednou z nejobávanějších a nejvíce diskutovaných antropozoonóz (nákaz přenosných ze zvířat na člověka) především budoucích maminek je toxoplasmóza. 

Amputace zadní končetiny po úrazu u kočky

V březnu roku 2011 byla na naší kliniku přivezena asi roční nalezená kočička. Pacient byl velice stresovaný až agresivní. Bylo viditelné, že kočička je po úrazu zadní končetiny. Místo levé zadní nohy byla obnažená kost a bal hlíny, chlupů, trusu a hnijící zbytky tkání. Kočička, nyní Amálka, byla stabilizována léky na bolest a silnými antibiotiky. Druhý den došlo po dohodě s majiteli k amputaci končetiny. Zákrok probíhal bez nejmenší komplikace. Jelikož hrozilo riziko březosti přistoupily jsme zároveň ke kastraci kočičky, jelikož porod bez zadní nohy by byl velice komplikovaný.