Návštěvní kniha

Vložit nový příspěvek

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochrana proti spamu.
Fill in the blank.
Martina Kottová

Dobrý den,
nedaří se mi vás na emailu ani na žádném z uvedených tel čísel již týden zastihnout.. Chtěla jsem se informovat a zároveň poprosit, zda je možné objednat se v následujících dnech (mohu se přizpůsobit kdykoliv) na vyšetření se zakrsl.králíčkem k panu doktoru Valešovi, na kterého jsem dostala doporučení, jako na králičího specialistu. :-)

Mojí králičici je už 10let, po celou dobu byla naprosto zdravá, ale před víc jak 20ti dny mi přestala pomalu žrát seno, pak i pít z napáječky a normálně bobkovat. Byla apatická a nahrbená, evidentně s bolavým bříškem (křeče). Na veterinu jsem s ní jela okamžitě, po vyšetření (chrup v pořádku, ale málo zažitiny ve střevě a bublinky plynu, škrundání) byla nasazena antibiotika (dostávala injekčně po dobu 10dní+analgetika injekčně i do tlamičky+léky na rozhýbání peristaltiky). Při tomto období to s ní vypadalo lépe i hůře, střídavě jsme krmili stříkačkou, střídavě sama žrala z mističky instantní seno (RodiCare/Recovery +, mícháme s BioLapis), občas jsem jí viděla jíst i klasické seno, ale vždy jen chvilku a menší množství. Po celou dobu ale s chutí přijímá nabídnuté granulky, na které byla zvyklá a také kousky mrkve, celeru apod.

Aktuálně je 20.den po první návštěvě VET (1.4.) a 10 dní od vysazení antibiotik a veškerých léků. Stále střídavě žere sama a střídavě dokrmujeme, jak který den.. Bobečky má víceméně normální, ale střídají se někdy s měkkými slepenými shluky bobků, které občas sežere. Klasické seno si jen zobne, ale spíš nežere. Chování je u ní jinak víceméně normální, bolesti nyní nejsou nijak výrazné, jen stále po dávce jídla častěji a déle polehává.

Proto, vzhledem k tomu jejímu žraní-nežraní, i k jejímu věku, jsem Vás chtěla moc poprosit o nějaké finální vyšetření (nevím, zda je u králíčků možné např. sono či rtg, rozbor krve,..), které by mi pomohlo rozhodnout se, zda má smysl v tomto režimu dále pokračovat a problém se ještě nějak dá řešit, nebo jestli má uvnitř nějaký průšvih, který už řešit nelze - určitě bych ji nechtěla trápit zbytečně a nějak uměle to prodlužovat...:-(

Děkuji moc za odpověď a přeji hezký zbytek dne,
MK
--
Martina Kottová

Tel: 733 799 185
e-mail: martina.kottova@email.cz

Pavla Muszynska

Dobrý den, potřebujeme pře očkovat kralika 4/2020. Předem děkuji za termín.

Dagmara Pešičová

Dobry den,rada bych se objednala k MVDr.Valesovi.Nejlepe mezi 16-17 hod.
Pes,buldok,ma vyrustek na hlave.
Dekuji,s pozdravem,Pesic

Pavla Buzková

Dobrý den. Potřebujeme se objednat na očkování s německou ovčačkou. Můžete nám, prosím, sdělit termín, kdy můžeme dorazit? Děkuji Buzková

Monika Koubová

Dobrý den,
máme doma zakrslého králíka a máme podezření že je hluchý. Chtěla bych se tedy zeptat, zda jste na klinice schopni nějakého vyšetření které by tuto domněnku potvrdilo, a jak je toto vyšetření finančně náročné.
Děkuji za odpověd

Lucie Havelková

Dobrý den, prosím vás o radu. Po prázdninách nám zůstal školní králíček ze zrušeného školního kroužku a z pana učitele, který kroužek vedl, nemohu dostat informaci o věku králíčka, natož o nějakém očkování... předpokládám, že škola musela mít králíky naočkované, ale co teď, když nevím kdy a čím? Kdy a na co ho mám nechat očkovat teď já? Děkuji moc, Havelková

Lenka Korbelová

Dobrý den , prosila bych radu od pana doktora Valeše. Náš 7,5 letý králíček Teddy má Dravčíka. Bylo nám doporučeno aplikovat Advantage pro malé kočky a králíky. Můžeme ho vyzkoušet? Králíček byl v srpnu na operaci ( odstranění nezhoubného nádoru kůže na zádech) a od té doby má problém s Dravčíkem. V článku zde odpovídáte , že je možné i mechanické odstranění. Jak ho provést ?
Mockrát děkuji za odpověď a váš čas pane doktore .
Lenka Korbelová

Radka

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak řešit problém králíčka, věk 13 týdnů, s přední packou. Před třemi dny přestal došlapovat na přední packu, na veterině dostal injekci proti bolesti, rentgenován nebyl a bylo nám řečeno, že to může být zlomenina, ale že se to nijak neřeší, že má zůstat v co největším klidu v ohrádce - bez volného výběhu a do 14 dnů by se to mělo zlepšit. Packu v podstatě nepoužívá, skáče po třech, při panáčkování ji má trochu ohnutou k tělíčku, při ležení si ji spíš skládá pod sebe, před sebe si ji natáhne jen výjimečně, pokud se potřebuje o něco opřít předními tlapkami, spíš ji nepoužije a když je to nezbytné, tak ji ohne směrem k tělíčku a opře se jako by o zápěstí. Chtěla bych si potvrdit, zda skutečně pouze klidový režim je pro něj dostatečnou péčí. Zdá se, že jí, pije a stará se sám o sebe stále stejně - myje se a udržuje čistotu chozením na záchůdek s peletkami. Předem velice děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Lenka Korbelová

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o názor pana doktora Valeše.
Máme 7-iletého králíčka Alvinka . Během 1 roku květen 2018- dnes se mu na zádech vedle páteře na přibližně stejném místě dělá boule . Vloni v květnu ,když jsme bouli objevili jsme zašli k místnímu veterináři , dle pohmatu nám sdělil , že se jedná o tukovou bouli a pokud se bude zvětšovat je lepší jí odstranit. V srpnu 2018 byl králíček na odstranění boule , ale bohužel se mu objevila znovu a v prosinci 2018 byl na další operaci. Dnes t.j. červen 2019 má bouli opět a bohužel se zvětšuje.
Máme už ale strach , že je pro něho další narkóza nebezpečná …..
Narkózu měl vždy normální-ne inhalační , nikdy nebyl vzorek odeslán na rozbor . Bylo nám řečeno , že je to boule tuková.
Tím , že se boule objevuje stále , máme obavu , že by se mohlo jednat o něco horšího.
Na pohmat králíček nereaguje , normálně pije , jí , močí , bobkuje a je spokojený :-)

Moc děkuji za Váš čas

Lenka Korbelová

Dominika

Dobry den, chtela bych se zeptat, co delat se zatrzenym drapkem u kralicka.
Vcera si behem radostneho skakani nejspis zatrhl o koberec (drapky byly zkracene).
Krvacelo to chvilku. Kralicek vyskoci z klece i dovnitr sam, chodi, packu si nemeje, ale je videt, ze ji chvilkama odlehcuje.
Nejsem si jista, kde presne se to zatrhlo, vypada to, ze hned u korene drapku. Vypada to na ted jiz zacelenou trhlinku.
Co se s tim da delat, aby ho to nebolelo? Je nutna navsteva?

Predem dekuji za odpoved

Stránky